نرم افزار پلاک خوان خودرو چیست

نرم افزار پلاک خوان خودرو چیست

نرم افزار پلاک خوان خودرو چیست


نرم افزار پلاک خوان خودرو چیست ؟ یکی از هوشمندترین نرم افزار های موجود در زمینه سیستم های دوربین مداربسته ، نرم افزار پلاک خوان خودرو می باشد.همانطور که از اسم این نرم افزار پیداست ، کارایی این نرم افزار در زمینه پلاک خوانی خودرو ها میباشد.این سیستم بسیار هوشمند و دقیق از ترکیب سیستم های نرم افزاری و دوربین های مداربسته به وجود آمده است که می تواند عمل پلاک خوانی را به طور دقیق انجام دهد.

اما قبل از آنکه بخواهیم به ویژگی های این سیستم هوشمند بپردازیم ابتدا لازم است که مقدمه ایی از این سیستم مطالعه کنیم و از آن آگاه باشیم تا بتوانیم این سیستم هوشمند را هرچه دقیق تر تجزیه و تحلیل نماییم.

مقدمه

در طول چند دهه گذشته با توجه بر پیشرفت های بشر در زمینه های مختلف تکنولوژی و صنعت ، نیاز های گوناگونی نیز پدید آمد.همانطور که مشخص است پیشرفت زمانی حاصل میشود که انسان در زمینه ایی خاص احساس نیاز کند.به طور مثال انسان برای سهولت در انجام امور دست به اختراع وسیله ایی به نام کامپیوتر زد.این اختراع یکی از مهمترین اختراعات بشر در طول دوران ها میباشد زیرا به کمک کامپیوتر بستر بسیاری از علوم تغیر پیدا کرد و تحولی بزرگ رخ داد.با ورود کامپیوتر در زمینه صنعت نیاز های گوناگونی پدید آمد.به عبارت دیگر تا قبل از ورود کامپیوتر در زمینه صنعت ، سیستم های هوشمند نظارت وجود نداشت.

پس از پیشرفت های گوناگون در زمینه تکنولوژی و کامپیوتر ، بشر به سمت هوشمند سازی تجهیزات گامی بزرگ برداشت.یکی از مهمترین اقدامات انسان در زمینه هوشمند سازی ، هوشمند سازی سیستم های نظارتی میباشد.به طبع زمانی که انسان از قابلیت هوشمند سازی آگاه شد و به آن دست یافت ، تعداد زیادی از علوم حال حاضر جهان در این زمینه احساس نیاز نمودند.در زمینه نظارت یکی از مهمترین ارگان های درخواست کننده در زمینه هوشمند سازی سیستم های نظارتی پلیس راهنمایی و رانندگی است.

اما باید دانست که عوامل تاثیر گذاری در پیاده سازی این سیستم هوشمند ایفای نقش میکنند که یکی از مهمترین آنها نرم افزار پلاک خوان خودرو میباشد اما علاوه بر این نرم افزار دوربین مورد استفاده این سیستم نیز بسیار مهم میباشد.

معرفی نرم افزار پلاک خوان خودرو

برای پیاده سازی سیستم هوشمند پلاک خوان خودرو عوامل مهمی تاثیر گذار میباشند.اما نحوه عملکرد و چگونگی پردازش اطلاعات در نرم افزار پلاک خوان خودرو به چه صورت میباشد؟

نرم افزار پلاک خوان خودرو مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی است.این نرم افزار به کمک این تکنولوژی پیشرفته ، عمل پردازش بر روی تصاویر را انجام میدهد.اما نحوه پردازش بر روی تصاویر توسط نرم افزار دارای برنامه ایی مشخص و از پیش تعیین شده است یا به عبارت دیگر به کمک برنامه نویسی ، عمل پردازش بر روی تصاویر صورت میگیرد.در کنار این پردازش ، ذخیره سازی اطلاعات نیز از ویژگی های مهم نرم افزار میباشد.

این سیستم هوشمند با استفاده از بانک اطلاعاتی که توسط اطلاعات کاربران ثبت شده است ، عمل شناسایی را انجام میدهد.اما نکته مهم اینجاست که موارد مصرف این نرم افزار در زمینه های مختلف مانند پلاک خوانی خودرو در پلیس راهور یا سیستم پلاک خوان پارکینگ ، متفاوت است.به عبارت دیگر هرکدام از محیط های مورد استفاده سیستم های پلاک خوانی ، دارای ویژگی های متفاوتی میباشند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *