دزدگیر منزل

دزدگیر منزل

دزدگیر منزل


دزدگیر منزل و معرفی آن

دزدگیر منزل یکی از مواردی است که خواهان بسیاری دارد.در واقع یکی از ویژگی های مهم یک منزل ، امنیت آن میباشد که باید تامین شود.این امنیت میتواند از زوایای مختلفی برسی شود که یکی از مهمترین آن وجود دزدگیر اماکن برای منزل میباشد.

این وسیله مجهز ، به ساکنین کمک میکند تا فضایی آرام و امن را بدست آورند و دل گرم به وجود این محصول باشند.اما این مسئله بدان معنا نمی باشد که دیگر دزدی صورت نگیرد.وجود دزدگیر منزل سبب کاهش درصد دزدی میگردد و به عبارت دیگر عاملی باز دارنده محسوب میشود.

دزدگیر اماکن مدل ها و انواع مختلفی را با کاربرد های بسیار شامل میشود.

یکی از بهترین دزدگیر ها ، دزدگیر اماکن سیم کارتی میباشد.این دزدگیر با وجود تلفن کننده مخصوص سیم کارت میتواند به سرعت اطلاعات دستگاه را مخابره کند تا کاربران دستگاه بتوانند از جزئیات مطلع شوند.

به معنای دیگر با وجود تلفن کننده سیم کارتی بر روی دزدگیر منزل ، تمامی هشدار های دستگاه برای کاربران تعریف شده ارسال میشود و آنها میتوانند دستگاه را از راه دور و از طریق SMS کنترل نمایند.

دزدگیر منزل و برسی آن

برای مجهز کردن منزل به سیستم دزدگیر اماکن باید چندین نکات رعایت گردد.به عبارت دیگر محل مورد نظر کارشناسی گردد و بر اساس آن سیستم حفاظتی منزل پیاده سازی گردد.

یکی از مواردی که کارشناسان سیستم های حفاظتی و نظارتی آن را مورد برسی قرار می دهند ، راه های ورودی و خروجی محل میباشد.زیرا سنسور های مورد استفاده در دزدگیر اماکن با توجه بر تعداد این راه ها و نوع ورود و خروج آن میباشد زیرا نوع این ورودی ها دقیقا نوع سنسور مورد نیاز را مشخص میکند.

البته باید به این نکته توجه نمود که محل مورد نظر نیز از نظر کاربری چه نوع محلی میباشد.به طور مثال سنسور های مورد نیاز منزل مسکونی با یک کارگاه کاری تفاوت بسیار دارد.از همین رو محل مورد نظر کارشناسی میگردد تا دقیق ترین سنسور مشخص و استفاده گردد.

سنسور های متنوعی را میتوان برای دزدگیر اماکن در نظر گرفت.یکی از پرکاربرد ترین سنسور های موجود در دزدگیر اماکن سنسور حرکتی و حرارتی یا همان چشمی میباشد.سنسور های دزدگیر اماکن معمولا هم به صورت بیسیم و هم به صورت باسیم موجود میباشند.چشمی نیز هم باسیم و هم بیسیم وجود دارد.

همچنین شما عزیزان میتوانید برای آشنایی بیشتر با انواع دزدگیر های اماکن به آدرس زیر مراجعه نمایید.

دزدگیر منزل و تجهیزات آن

دزدگیر منزل علاوه بر دستگاه مرکزی دارای تجهیزات دیگری نیز میباشد که به همان سنسور معروف میباشند.سنسور های متفاوتی برای پشتیبانی از این دستگاه وجود دارد که یکی از پرکاربرد ترین آنها چشمی هوشمند حرکتی و حرارتی میباشد.این سنسور با زاویه 110 درجه و طول دید 6 تا 12 متر محیط مورد نظر را برسی میکند و به محض برسی حرکت و حرارت پیغام هشدار را به دستگاه منتقل میکند و دستگاه شروع به آژیر کشیدن میکند.

البته برای به صدا در آمدن آژیر از تجهیزی به نام بلندگو استفاده میشود که وظیفه پخش آژیر هشدار را به عهده دارد.

تجهیزات متنوع و دیگری نیز برای دزدگیر اماکن وجود دارد که بسته به نوع محل از آن ها استفاده میشود.یکی دیگر از این تجهیزات ، مگنت میباشد.این سنسور نیز به صورت باسیم و بی سیم موجود میباشد.کاربرد اصلی این سنسور ، استفاده از آن برای درب و پنجره میباشد.معمولا برای درب ورود و خروج منازل مسکونی از سنسور مگنت استفاده میشود.

به محض باز شدن درب منزل به فاصله 3 تا 5 سانتی متر ، پیغام هشدار از مگنت به دستگاه اصلی ارسال میشود و آژیر هشدار پخش میشود.

در ادامه به نحوه کارایی سنسور ها و تجهیزات دزدگیر اماکن اشاره میکنیم.

چگونگی کارایی تجهیزات دزدگیر منزل

همانطور که گفته شد دستگاه دزدگیر اماکن به تنهایی کار نمیکند بلکه به کمک سنسور ها و تجهیزات جانبی مختلف امر شناسایی را انجام میدهد.در این قسمت میخواهیم به پرکاربرد ترین سنسور های مخصوص دزدگیر اشاره کنیم و نحوه راه اندازی و کارایی آنان را برسی کنیم.

چشمی دزدگیر اماکن

دزدگیر منزل

برای آشنایی با چشمی بیسیم مورد نظر بر روی لینک کلیک نمایید.

یکی از پرکاربرد ترین سنسور های مورد استفاده در دزدگیر اماکن سنسور چشمی میباشد که وظیفه شناسایی حرکت و حرارت را به عهده دارد.این تجهیز پس از نصب و راه اندازی در محل مناسب ، به محض حرکت و حرارت در محیط در مورد نظر ، پیغام هشدار را به دستگاه مخابره میکند (باسیم یا بیسیم) و بلندگو شروع به پخش آژیر هشدار می نماید.

در سنسور چشمی بیسیم ، این تجهیز با استفاده از جامپر های موجود در برد چشمی کد دهی میشود و اطلاعات را مخابره میکند.این جامپرها هستند که فرکانس کاری چشمی را تنظیم میکنند.در حقیقت با استفاده از جامپر ها فرکانس کاری چشمی بیسیم تنظیم و کد گذاری میشود تا سیگنال های مخرب بر روی عملکرد چشمی تاثیری نداشته باشند.

یکی از نکاتی که باید در سیستم دزدگیر اماکن بیسیم به آن توجه نمود ، برسی باطری تجهیزات بیسیم میباشد.به طور مثال اگر در یک سیستم از چشمی بیسیم استفاده شده است باید توجه داشت که به محض تمام شدن باطری چشمی ، باطری آن را تعویض نمود در غیر اینصورت چشمی بیسیم از مدار خارج میشود و دیگر عملکردی نسبت به حرکت و حرارت ندارد.نکته مهم اینجاست که برای اطلاع از زمان اتمام باطری تجهیز ، چراغ چشمی به رنگ نارنجی تبدیل میشود که این به معنای اتمام باطری است.در غیر اینصورت اگر باطری چشمی کاملا شارژ باشد چراغ چشمی به رنگ قرمز میباشد.

سنسور چشمی باسیم در نحوه عملکرد و کارایی با سنسور چشمی بیسیم تفاوتی ندارد.تفاوت عمده این دو تجهیز در باسیم بودن و بدون سیم بودن آن میباشد.

مگنت دزدگیر اماکن

دزدگیر منزل

برای آشنایی با مگنت بیسیم مورد نظر بر روی لینک کلیک نمایید.

تجهیزات متنوعی در سیستم دزدگیر اماکن وجود دارد که از تجهیزات مناسب آن ، مگنت (آهنربا) میباشد.اصلی ترین دلیل استفاده از مگنت برای حفظ پوشش درب ها و پنجره است.در حقیقت این وسیله برای جلوگیری از ورود افراد ناشناس یا اجسام خارجی به داخل منزل میباشد.

این سنسور نیز مانند سنسور چشمی دارای دو نوع میباشد که همان مگنت باسیم و دیگری مگنت بیسیم است.مگنت بیسیم بیشتر مورد استفاده قرار میگرد اما سنسور مگنت باسیم نیز استفاده خاص خود را دارد.سنسور مگنت برای درب ورودی و خروجی و پنجره ها مورد استفاده قرار میگیرد.

به صورت کلی مگنت به دو قسمت اصلی تقسیم میشود.اولی برد سنسور مگنت میباشد و دومی آهنربا سنسور.نحوه را اندازی آن به این صورت میباشد که برد را بر روی چهارچوب درب یا پنجره نصب میکنند و قسمت آهنربا را بر روی درب متحرک نصب میکنند. به محض آنکه این دو قسمت به فاصله 3 تا 5 سانتی متر از هم دور میشوند ، پیغام هشدار از برد مگنت به دستگاه ارسال و دستگاه شروع به پخش آژیر می نماید.

در سنسور مگنت بیسیم نیز مانند سنسور چشمی بیسیم ، نحوه هشدار اتمام باطری به اینصورت است که چراغ LED سنسور از رنگ قرمز به رنگ نارنجی تبدیل میشود.

دتکتور دزدگیر اماکن

در بین تمامی تجهیزات و سنسور های موجود در دزدگیر اماکن تجهیز یا سنسور دیگری نیز وجود دارد که هشدار وجود دود یا همان آتش سوزی را اعلام می نماید.این سنسور دتکتور دود نام دارد که به محض وجود دود حاصل از آتش سوزی در محل ، پیغام هشدار را به دستگاه اعلام میکند و آژیر هشدار پخش میشود.

مانند تمامی سنسور های موجود در دزدگیر اماکن ، سنسور دتکتور نیز به دو صورت باسیم و بیسیم وجود دارد.در سنسور دتکتور بیسیم ، نحوه اتصال به دستگاه از طریق جامپر ها صورت میگیرد و سنسور مورد نظر بر روی دستگاه تعریف میشود.همچنین وجود این جامپر ها همانطور که گفته شده بود ، فرکانس کاری سنسور را امن میسازد.

در سنسور دتکتور بیسیم ، مانند دیگر سنسورها تجهیز از طریق باطری کار میکند و پیغام هشدار اتمام باطری از طریق تغیر رنگ چراغ LED از رنگ قرمز به نارنجی ، به کاربر سیستم اعلام می گردد.

One thought on “دزدگیر منزل”

  1. منتظر نظرات شما کاربران گرامی هستیم

    تلفن پشتیبانی : 02166120663 و 02166120669

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *